Blog
16 września, 2022

10 zalet wykorzystywania nowoczesnych kotłów elektrodowych

Poniżej znajdziecie Państwo listę 10 zalet kotłów elektrodowych oraz ich wykorzystywania do ogrzewania swojej nieruchomości.

  1. Bezpieczeństwo

Kocioł elektrodowy nie stwarza zagrożenia wybuchem, podpaleniem czy wyciekiem. W wypadku nieszczelności instalacji i braku wody przy elektrodach kocioł wyłączy się, ponieważ bez przewodnika, którym jest woda, nie można zamknąć obwodu elektrycznego. Każdy kocioł jest też obowiązkowo uziemiony, dzięki czemu nawet fizycznie uszkodzony, nie stwarza zagrożenia porażenia prądem.

  1. Oszczędność miejsca

Kocioł elektrodowy jest bardzo małym urządzeniem — waży zależnie od modelu pomiędzy 1,6 a 5,8 kg, oraz ma tylko od 245 do 380 mm długości.

  1. Czyste powietrze

Kocioł elektrodowy jonizuje wodę i ogrzewa ją, bezpośrednio zamieniając prąd na ciepło. Nie dochodzi w nim do żadnego spalania, a co za tym idzie, niewytwarzane są żadne spaliny.

  1. Integracja z istniejącą instalacją CO

Kocioł można bez problemu podłączyć do istniejącej instalacji CO, pod warunkiem, ze jego wielkość zostanie odpowiednio dobrana do

  1. Prosta instalacja

Instalacja wymaga tylko podłączenia przewodów CO, prądu, sterownika i uziemienia. Można ją wykonać samodzielnie, aczkolwiek jeśli nie znamy się na tym, lepiej zlecić to profesjonaliście; taka usługa nie jest droga.

  1. Bezobsługowość

Kocioł elektrodowy nie wymaga dokładania paliwa, czyszczenia czy zaawansowanej obsługi. Jedynie raz w roku musi przejść obowiązkowy przegląd.

  1. Współpraca z OZE

Ponieważ kocioł jonowy zasilany jest prądem, posiadanie paneli fotowoltaicznych lub mikroelektrowni wiatrowej i ogrzewanie się własnym prądem jest świetnym sposobem na redukcję rachunków.

  1. Łatwość regulacji pracy

Dzięki małej masie, a co za tym idzie bezwładności oraz możliwości natychmiastowej zmiany prądu zasilającego kocioł, można bardzo łatwo i bardzo wydajnie kontrolować prace kotła za pomocą automatyki. Dzięki temu nie zużywamy za prądu oraz zawsze utrzymujemy żądaną temperaturę.

  1. Brak opału

Ponieważ kocioł zasilany jest prądem, nie ma konieczności przechowywania opału (np. węgla, peletu, oleju)  lub doprowadzania do domu kolejnej instalacji (np. gazowej).

  1. Bardzo wysoka sprawność energetyczna

Kotły elektrodowe mają sprawność energetyczną na poziomie 99,9%. Oznacza to, ze prawie cały prąd, którym zasilimy kocioł, przemienia się w ciepło.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!