Blog
26 marca, 2021

Kocioł elektrodowy – jak wybrać odpowiedni?

Zalety kotłów elektrodowych są jasne, jednak ich podział na jedno- i trójfazowe może już budzić u zainteresowanych pytanie: jakiego kotła potrzebuję?

Dziś rozwiniemy temat czynników wpływających na to, jaki kocioł sprawdzi się u nas najlepiej. Zaczniemy jednak od powtórzenia podstaw, czyli najistotniejszych cech kotłów elektrodowych i korzyści wynikających z ich użytkowania.

Zalety ogrzewania elektrodowego

Korzystanie z kotłów elektrodowych niesie za sobą szereg korzyści, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować przy wyborze sposobu ogrzewania.

Pierwszą i niezwykle znaczącą zaletą jest bezpieczeństwo, które gwarantują, dzięki pracy w układzie zamkniętym czynnika wodnego. Ich użytkowanie nie grozi wybuchem, pożarem czy zatruciem tlenkiem węgla. To szczególnie ważne, gdyż – jak wynika ze statystyk Państwowej Straży Pożarnej – tylko od października 2020 roku w wyniku zatrucia czadem zmarło w Polsce aż 41 osób.

Jego łatwa obsługa i montaż, który nie wymaga skomplikowanych projektów czy zezwoleń, brak konieczności posiadania komina i wentylacji, a także elastyczność zastosowania również sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z tego rozwiązania we własnych domach.

W dobie postępującej degradacji środowiska przy jednoczesnym wzroście świadomości ekologicznej, wybór kotłów elektrodowych jest trafnym rozwiązaniem. Kocioł elektrodowy jest bezemisyjny i nie degraduje środowiska – nie wydziela szkodliwych substancji, spalin czy promieniowania. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, realnie przyczyniasz się do poprawy kondycji naszej planety!

Specyfikacja kotła Fotovolta

Czy kotły elektrodowe są wymagające?

Odpowiedź jest krótka: nie. Zalety kotłów są ważne dla nas – użytkowników – i warunkują nasze decyzje konsumenckie. Warto jednak pamiętać, że sam kocioł potrzebuje odpowiednich warunków do jego instalacji. Szczególnie istotne są kwestie związane z wymogami przyłącza elektrycznego. To znaczy, że należy, przede wszystkim, zapewnić kotłowi odpowiednie zasilenie – jedno- bądź trójfazowe.


Jak dobrać kocioł elektrodowy?

Podstawowym czynnikiem jest wielkość powierzchni ogrzewanego pomieszczenia, przy założeniu, że wysokość pomieszczeń jest standardowa, tzn. wynosi od 2,45 do 2,70 m. Przy wyższych pomieszczeniach należy brać pod uwagę kubaturę ogrzewanego pomieszczenia.

Oczywiście przy doborze przyjmujemy również, że budynki spełniają poniższy warunek:

Maksymalna wartość współczynnika U (przewodzenia ciepła) dla ścian zewnętrznych wynosi 0,21 W/(m2.K).

W naszej ofercie znajdziesz kotły elektrodowe zarówno dopasowane do instalacji jednofazowej, jak i trójfazowej. Kotły Fotovolta pracują w zamkniętym systemie ogrzewania w zakresie temperatur 30-85 stopni Celsjusza.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące kotłów elektrodowych? Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer 603 122 175 lub napisz e-mail na adres dzial.handlowy@szar.pl.

 

Odwiedź nas na Facebooku!

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!