Blog
24 listopada, 2020

Fotowoltaika i kocioł elektrodowy, czyli ekologiczny sposób na oszczędność

Masz instalację fotowoltaiczną i zastanawiasz się nad najtańszym sposobem na ogrzanie domu? Postaw na duet kocioł elektrodowy + fotowoltaika, czyli najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie.

Z roku na rok spadają koszty instalacji fotowoltaicznych ze względu na szybki postęp technologiczny. Dzięki temu Polacy coraz chętniej i śmielej decydują się na montaż fotowoltaiki. Warto mieć na uwadze, że istniejąca instalacja fotowoltaiczna w połączeniu z kotłem elektrodowym to najtańszy sposób na ekologiczne ogrzanie domu.

Kocioł elektrodowy – ekonomia i ekologia

Kocioł elektrodowy można podłączyć do istniejącego systemu. To z kolei stanowi ogromną zaletę w przypadku starszych budynków, w których modernizacja całej instalacji grzewczej mogłaby pochłonąć duże nakłady finansowe.

Natomiast dla mieszkańców nowych, energooszczędnych budynków zapotrzebowanie na energię do ogrzewania jest tak niewielkie, że połączenie fotowoltaiki i kotła elektrodowego stanowi prawie darmowe źródło ciepła!Ponadto kotły elektrodowe są bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, a także nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. To wszystko dzięki nieemitowaniu szkodliwych substancji, spalin czy promieniowania. Jak wspomnieliśmy, ich instalacja jest prosta i nie wymaga tworzenia skomplikowanych, czasochłonnych projektów, a także posiadania komina czy wentylacji.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!