Blog
18 października, 2022

Gdzie mogą zostać zainstalowane kotły elektrodowe Fotovolta?

Wielu osobom bardzo podoba się wizja ekologicznego, prostego urządzenia ogrzewającego ich dom. Niektórzy jednak mają wątpliwości co do miejsca, w którym mogą zamontować kocioł jonowy.  Poniżej opisujemy wymagania, które musi spełniać lokalizacja takiego kotła.

Nieruchomość

Nie istnieją żadne wygórowane wymagania co do samej nieruchomości, w której chcemy zamontować kocioł elektrodowy. Jedyne, o czym należy pamiętać, to aby dobrać moc kotła jonowego adekwatnie do kubatury, którą będziemy ogrzewać.

Miejsce w nieruchomości

Jeśli chodzi o lokalizację na terenie samej nieruchomości, analogicznie, wymagania kotła elektrodowego Fotovolta nie są wygórowane. Musi być zamontowany wewnątrz nieruchomości, w suchym miejscu, gdzie temperatury nigdy nie spadają poniżej zera i w którym będzie go można podłączyć do instalacji CO oraz elektrycznej. Nie wymaga komina czy wentylacji. Jest mały i nie zajmuje dużo miejsca. Bardzo często piec jonowy jest montowany w piwnicy lub kotłowni, w miejscu starego pieca węglowego.

Instalacja elektryczna

Kocioł elektrodowy zasilany jest prądem. Im większa moc kotła, tym większego zasilania będzie wymagał. Większe modele wymagają przyłącza trójfazowego 400V. Miejsce, w którym będzie on zamontowany, musi mieć odpowiednie bezpieczniki i uziemienie. Szczegółowe wymagania modeli znajdują się na naszej stronie głównej. Nie można zamontować go, jeśli instalacja elektryczna jest wykonana z aluminium.

Instalacja CO

Kocioł elektrodowy za pomocą impulsów elektrycznych ogrzewa wodę, która za pomocą systemu ogrzewania rozprowadza ciepło po domu. Trzeba go podłączyć do instalacji w miejscu , które będzie gwarantować dobry przepływ wody. Może on współpracować z innymi źródłami ogrzewania podłączonymi do instalacji CO, pod warunkiem że nie będą one ogrzewały czynnika do temperatury powyżej 55 °C.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!