Blog
30 grudnia, 2022

Jak wykorzystanie nowoczesnych systemów grzewczych wpływa na domowy budżet?

Na rynku przez ostanie lata ekologiczne, nowoczesne rozwiązania grzewcze zyskują na popularności. W tym wpisie blogowym pokażemy to jak montaż wydajnego, nowoczesnego ogrzewania na prąd pozytywnie wpływa na domowy budżet.

Wydajne elektryczne systemy

Podstawą wszystkich współczesnych systemów ogrzewania jest wydajność. Oferowane przez Fotovolta piece elektrodowe mają sprawność energetyczną bliską 100%. Oznacza to, że pieniądze, które wydamy na prąd, w całości przełożą się na ciepło w naszym domu, w przeciwieństwie do wielu starszych systemów, w których dużo ciepła dosłownie ucieka kominem.

Skrojone pod zapotrzebowanie

Nowoczesne systemy ogrzewania pozwalają na zużywanie energii tylko, gdy jest na nią zapotrzebowanie. W przeciwieństwie do kominków lub starych piecy węglowych, piece elektryczne przestają ogrzewać dom gdy tylko osiągnięta zostanie zadana temperatura pomieszczeń.  Pozwala to uniknąć przegrzewania się domu i niepotrzebnego zużycia paliwa, a co za tym idzie — kosztów.

Niezależność od dostaw paliw

Ogrzewając dom prądem, stajemy się niezależni od dostaw i wahań cen paliw. Historycznie, cena energii elektrycznej jest o wiele mniej podatna na wahania i manipulacje, a rząd często podejmuje działania, aby utrzymać ją na niskim poziomie. Przykłady z ostatnich lat udowadniają też, że prawdopodobieństwo braku prądu jest praktycznie zerowe w porównaniu do występowania problemów z zakupieniem węgla czy ekogroszku.

Możliwość integracji z innymi systemami

Piece elektrodowe pozwalają na połączenie ich z innymi systemami. Fotowoltaika pozwala na częściowy zwrot kosztów ogrzewania. Z kolei kolektory słoneczne mogą razem z piecem elektrodowym ogrzewać dom i wodę użytkową. Piec także może być zamontowany bez problemu w domu z tradycyjnym kominkiem, rekuperacją czy gruntowym wymiennikiem ciepła.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!