Blog
19 października, 2020

Kotły elektrodowe – 6 największych zalet

 

Ogrzewanie elektrodowe cieszy się coraz większą popularnością, jako sposób na ogrzanie wody użytkowej i pomieszczeń. Dlaczego warto postawić na kotły elektrodowe?

 

Kotły elektrodowe – 6 największych zalet

Bezpieczeństwo

Kotły elektrodowe są wyborem gwarantującym bezpieczeństwo. Ich użytkowanie eliminuje zagrożenie wybuchem, pożarem czy zatruciem tlenkiem węgla, dzięki pracy w układzie zamkniętym czynnika wodnego. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia zabezpieczenie termiczne STB, pozwalające na regulację wartości temperatury, po osiągnięciu której bezpiecznik wyłącza układ nadmuchowy za pomocą wentylatora.

Komfort

Elektryczne kotły elektrodowe są małych gabarytów i niewielkiej wagi, co ułatwia transport i montaż, bez wydzielania dodatkowego pomieszczenia. Ponadto nie musisz martwić się o obsługę kotła, dzięki czujnikom temperatury i możliwości wyposażenia kotła w jej zewnętrzny regulator.

Oszczędność

Kotły elektrodowe cechują się wysoką sprawnością energetyczną, przez co energia elektryczna zamieniana jest w energię cieplną w sposób niemal bezstratny. Wybierając tego typu kocioł, rezygnujesz także z kosztów dowozu i gromadzenia paliwa, wyposażenia, instalacji i eksploatacji. Kotły elektrodowe są także najtańszym rozwiązaniem przystosowanym do współpracy z instalacją fotowoltaiczną.

Ekologia

Ogrzewanie elektrodowe niesie za sobą także szereg korzyści dla środowiska. Kotły elektrodowe czerpią z odnawialnych źródeł energii i nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego – nie emitują spalin, szkodliwych substancji czy promieniowania.

Prosta instalacja i elastyczność zastosowania

Montaż kotła elektrodowego nie wymaga skomplikowanych, czasochłonnych projektów i zezwoleń, a także posiadania komina i wentylacji. Są elastyczne w zastosowaniu, dzięki możliwości podłączenia do istniejącej instalacji na zasadzie „by pass”, łączenia z innymi systemami ogrzewania, a także tworzenia równolegle zestawów kotłów do ogrzewania większych powierzchni.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!