Blog
19 maja, 2022

Możliwości wynikające z zastosowania kotła elektrodowego

Ogrzewanie elektryczne kojarzy się ze znacznymi wydatkami: albo bardzo dużym poborem drogiej energii, albo niezwykle wysokimi kosztami inwestycyjnymi. Często można spotkać się więc z opinią, że jest zwyczajnie nieopłacalne. Na szczęście to wcale nie musi być prawda: technologia wykorzystywana przez kotły elektrodowe pozwala ogrzać dom skutecznie i opłacalnie; warto pamiętać także o niewysokich kosztach samego urządzenia. Taka instalacja zajmuje również niewiele miejsca i jest przyjazna dla środowiska. W tym tekście przyjrzymy się możliwościom wynikającym z jej zastosowania.

Kotły elektrodowe pozwalają na znaczną oszczędność

Największą zaletą są prawdopodobnie niskie koszty, które biorą się z ogromnej wydajności, jaka cechuje kotły elektrodowe – są one w stanie przekształcać energię elektryczną w cieplną bez praktycznie żadnych strat. Oszczędności są jeszcze większe, gdy połączy się je z odnawialnym, samodzielnym źródłem energii, takim jak panele słoneczne. Współpraca ogrzewania elektrodowego z fotowoltaiką pozwala zmniejszyć rachunki za prąd nawet do zera. Technologie te doskonale ze sobą współpracują, skutkując efektywnością, niskimi wydatkami oraz korzyścią dla środowiska.

Ogrzewanie elektrodowe jest ekologiczne

Kotły elektrodowe nie emitują podczas pracy żadnych spalin ani innych niebezpiecznych substancji. Są więc całkowicie bezpieczne, dla korzystających z nich użytkowników, a także dla środowiska naturalnego. Ponieważ jest to ekologiczne źródło ciepła, na jego zakup można uzyskać dofinansowanie, na przykład w programie Czyste Powietrze, skupionym na zmniejszeniu zanieczyszczeń produkowanych przez domy jednorodzinne.

Kotły elektrodowe to ogromna wygoda

Ogrzewanie elektrodowe to też niezwykle wygodne rozwiązanie. Kocioł jest lekki i zajmuje bardzo niewiele miejsca, a po zamontowaniu nie wymaga już praktycznie żadnej obsługi. Nadaje się doskonale do ogrzania zarówno mieszkania, jak i wody użytkowej. Można więc łatwo umieścić go w wygodnym miejscu, na przykład na ścianie, podłączyć do instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej, a następnie całkowicie o nim zapomnieć i cieszyć się ciepłą wodą oraz wydajnym centralnym ogrzewaniem.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!