Blog
21 grudnia, 2021

W jaki sposób zbudowany jest kocioł elektrodowy?

Kocioł elektrodowy to ekologiczny i niezwykle wydajny sposób na ogrzewanie mieszkania oraz wody użytkowej. Nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, nie emitując spalin ani innych toksycznych gazów, a do działania wykorzystuje energię elektryczną, która może być pozyskiwana z odnawialnych źródeł – na przykład paneli słonecznych, które doskonale współpracują z ogrzewaniem elektrodowym. Wysoka efektywność tej nowoczesnej sprawia, że w ramach pracy urządzenia nie dochodzi do praktycznie żadnej utraty ciepła. Sprawność, z którą zamienia energię elektryczną na energię cieplną, osiąga nawet 99,98%! W tym artykule przyjrzymy się temu, jak zbudowany jest kocioł elektrodowy i jakie wynikają z tego korzyści.

Z jakich elementów składa się kocioł elektrodowy?

Ogromną zaletą tej metody ogrzewania jest wielkość całej instalacji – kocioł elektrodowy jest lekki i zajmuje bardzo mało miejsca. Można go wygodnie powiesić na ścianie, aby nie przeszkadzał w codziennych czynnościach. Jego budowa jest stosunkowo prosta. Gotowa instalacja składa się z dwóch podstawowych elementów. Są to:

  • moduł grzewczy
  • skrzynka sterownicza

Sercem ogrzewania elektrodowego jest tak zwany moduł grzewczy. To pojemnik w rurowej obudowie, wyposażony w dwa wyjścia, umożliwiające podłączenie go do reszty instalacji. Wypełniony jest wodą, w którym zanurzone są połączone przewodem elektrody. Gdy dociera do nich energia elektryczna, elektrody nagrzewają się, zwiększając temperaturę cieczy i stając się niezwykle efektywnym źródłem ciepła.

Skrzynka sterownicza pozwala zarządzać pracą kotła, jego funkcjami i parametrami. Osoby bez odpowiednich kwalifikacji nie powinny jej ruszać: wszystkie opcje ustawiane są na samym początku, podczas montażu. Od tego momentu ogrzewanie elektrodowe jest całkowicie bezobsługowe. Można więc bez najmniejszych przeszkód zainstalować urządzenie w wygodnym miejscu, a następnie całkowicie o nim zapomnieć, ciesząc się wydajnym ogrzewaniem i łatwym dostępem do ciepłej wody.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!