Blog
30 września, 2021

Smog. Jak wpłynąć na jego redukcję?

Jesień już zawitała na zewnątrz, a zmieniająca się pogoda coraz bardziej przypomina o wyciągnięciu cieplejszej kurtki z szafy. Coraz chłodniejsze dni wpłyną na rozpoczęcie się sezonu grzewczego. Tym samym powróci uciążliwy i szkodliwy dla naszego zdrowia smog. O problemie smogu w ostatnich latach słyszy się coraz częściej. Polska od kilku lat zajmuje niechlubne miejsce w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem zanieczyszczenia powietrza. Alarmy mediów i ośrodków badawczych, uświadamiają o poważnych skutkach wpływu smogu na zdrowie. Warto więc zastanowić się nad zmianą pewnych zachowań, by zredukować poziom wydzielanych pyłów.

Zrezygnuj z samochodu

Samochód to wynalazek, który wpłynął w istotny sposób na rozwój  świata. Nie tylko jesteśmy w stanie szybciej dotrzeć z jednego miejsca do drugiego, również dzięki niemu rozwinęła się logistyka, dzięki której możemy cieszyć się np. szeroką ofertą produktów  w sklepach. Popularność pojazdów silnikowych oraz ich liczba na polskich drogach, w okresie jesienno- zimowym znacząco wpływa na jakość powietrza. Warto więc raz na jakiś czas zastanowić się nad skorzystaniem z transportu publicznego lub przebycia trasy na piechotę. Coraz popularniejsze staje się również wspólne podróżowanie kilku osób jednym pojazdem. Zamiast dojeżdżać do pracy prawie pustym samochodem, zabierz po drodze osoby, które podążają w tym samym kierunku. Opcji na poprawę jakości powietrza jest wiele. Dzięki nim, nie tylko wpływasz na ekologię, ale również żyjesz bardziej ekonomicznie.

Postaw na bezemisyjne ogrzewanie

Na jakość powietrze ogromny wpływ mają również kotły grzewcze. Wraz z rozpoczęciem się chłodniejszych dni, poziom zanieczyszczenia powietrze rośnie. Jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza jest tzw. niska emisja,  która  dotyczy pyłów i szkodliwych gazów emitowanych z pieców węglowych i opalanych drewnem. Emitowany z pieca lub kominka dym, uwalnia do środowiska wiele substancji szkodzących ekologii i zdrowiu. Walkę z uciążliwym, ale istotnym problemem próbuje dokonać się dzięki programowi Czyste Powietrze, który wspiera finansowo gospodarstwa domowe, dokonujące modernizacji  instalacji grzewczej. By skorzystać z dofinansowania i realnie wpłynąć na jakość powietrze, warto zastanowić się nad instalacją pieca elektrodowego. Kocioł elektrodowy nie wydziela do powietrza szkodliwych pyłów. Ogrzewanie kotłem elektrodowym jest ekologiczne i nie wpływa na degradację środowiska: bez spalin, szkodliwych substancji i promieniowania. A to tylko krótka lista zalet tych pieców. Z kotłem elektrodowym wyeliminujesz smog.

Jeśli chcesz zmienić sposób ogrzewania i realnie wpłynąć na jakość powietrze zbliżającej się zimy, skorzystaj z oferty od Fotovolta. nasi eksperci pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie do twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami!

Odwiedź również nasze media społecznościowe.

Powrót
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!